Σπάνια καρτ-ποστάλ που εκδόθηκε κατά την περίοδο των Βαλκανικών Αγώνων του 1912-1913, και με μεταφορική έννοια εμφανίζει τον Ελληνικό Στρατό να απελευθερώνει την Μακεδονία, όπου την Μακεδονία στην καρτ-ποστάλ αντιπροσωπεύει μια Ελληνοπούλα η οποία φυλάει την Ελληνική σημαία, ενώ στα πόδια της φαίνονται οι αλυσίδες της σκλαβιάς να έχουν σπάσει (μόνιμο έκθεμα του Βλαχογιάννειου μουσείου)
Σάββατο 16 Ιουνίου 2018
![](http://3.bp.blogspot.com/-eX5NjW4tFsg/UPYOwjWQHKI/AAAAAAAADns/-3ximC_zrmY/s1600/date.png)
![](http://2.bp.blogspot.com/-LND4USO6kwY/UPYO14Ic45I/AAAAAAAADpU/B06gokV4O_w/s1600/user.png)
Σπάνια καρτ-ποστάλ που εκδόθηκε κατά την περίοδο των Βαλκανικών Αγώνων του 1912-1913, και με μεταφορική έννοια εμφανίζει τον Ελληνικό Στρατό να απελευθερώνει την Μακεδονία, όπου την Μακεδονία στην καρτ-ποστάλ αντιπροσωπεύει μια Ελληνοπούλα η οποία φυλάει την Ελληνική σημαία, ενώ στα πόδια της φαίνονται οι αλυσίδες της σκλαβιάς να έχουν σπάσει (μόνιμο έκθεμα του Βλαχογιάννειου μουσείου)
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου